Tohle má sílu zachránit lidský život? Covid-19

Pákistánská lékařská studie HNS: podpora léčby středně těžkého a těžkého průběhu Covid-19 + další tipy přírodní léčby Covidu


Důležité upozornění na úvod: berete na vědomí, že jakékoliv použití informací z tohoto článku a úspěchy či neúspěchy z toho plynoucí jsou pouze ve vašich rukou a na vaši vlastní odpovědnost a autor za ně nenese žádnou odpovědnost. Tento materiál níže nenahrazuje lékařskou péči a zdravý rozum. Autor nenese odpovědnost za jakékoliv vaše rozhodnutí související s informacemi podanými v tomto uceleném článku.

Článek je pojat jako zamyšlení a diskuze nad popsanou a odkazovanou možností, kterou je třeba ověřit. Všechny informace a odkazy na poukazované zdroje si ověřte sami svým vlastním úsudkem, pátráním a bádáním. Oficiálně nejde o léčbu, ale o možnou podporu a zrychlení symptomatické léčby… rozumíme-li si.


Podpůrná léčba středně těžkého / těžkého průběhu Covidu? Levná a nenáročná preventivka i případná podpora léčení již probíhajícího Covidu dle úspěšné pákistánské lékařské studie.

Na tuto studii, o které vím z prosince 2020, jsem upozornil v lednu 2021 kamaráda a spolupraktikanta tchaj-ťi Františka Červinku. Díky jeho zájmu jsem se o studii začal zajímat více i já do hloubky. Vzápětí jsme ji ihned publikovali a přidávali komentáře na sociálních sítích, kde se příspěvek začal poměrně „virálně“ šířit (přes 400 sdílení) a brzy během 3 týdnů oslovil 42.000 lidí.

Odkaz na náš původní virální příspěvek zde… , projděte si určitě všech zhruba 50 komentářů lidí pod příspěvkem.

Podpora / zrychlení léčby Covidu-19

Dle této pakistánské studie na 300 pacientech došlo k významnému zrychlení léčby s menšími následky a k úplnému vyléčení po použití medu (Honey) a černuchy seté – černého kmínu (Nigella Sativa). Odtud zkratka HNS.

Denní dávka (nasadit ihned při prvních příznacích) se skládá z 1 gramu medu a 80 mg rozdrcené (rozemleté) černuchy seté (černý kmín) na 1 kg váhy člověka. Tedy třeba pro 60 kg osobu je to 60 g medu a 4,8 gramu rozdrcené černuchy, smíchané dohromady. Toto množství si rozdělit na 2 až 3 dávky v průběhu dne a sníst. Spíše nalačno před jídlem. Užívat několik dní až do uzdravení. (V protokolu studie jde o 13 dnů).


Neuvěřitelný graf vypovídá i beze slov – již 4. den obrovský rozdíl

Text studie i video je v angličtině, ale třeba tento graf níže je vypovídající i beze slov. První sloupec (Control) je klasická léčba a druhý sloupec (HNS = Honey + Nigella Sativa) je klasická léčba + med s černuchou.

Horní graf A – mírný / střední průběh (moderate), dolní graf B – těžký / vážný průběh (severe).

HNS je skupina aplikující med + černuchu
Control – skupina kontrolní kteří neužívali černuchu + med
Graf A nahoře – mírný / střední průběh,
Graf B dole – těžký / vážný průběh

Odkaz na původní lékařskou pákistánskou studii

1. odkaz na studii v angličtině zde…

2. odkaz na studii v angličtině zde…

Použití černuchy seté v lidové medicíně (česky) zde…

V čase 23:28 se někdo ptá lékaře, zda černucha ve formě oleje, či semena. Odpověď je: semena rozdrcená na prášek.

Přidávám svoji poznámku či domněnku: pro prevenci a systémové benefity užívat černuchový olej, lze dlouhodobě (viz níže). Při akutním Covidu ihned (krom klasicky známých opatření a postupů) při prvních příznacích nasadit nadrcená semena + med. Nadrcená semena mají pravděpodobně vyšší grády než olej, ale lze je užívat dočasně, krátkodobě. Pořiďte tedy obojí: olej i semena.

OLEJ PRO PREVENCI – SEMENA PRO TERAPII


Níže zkušenost z komentářů původního příspěvku na FB od Františka:

Zkušenost s jednou paní, tady z Čech, 45 let, vitální, sportující. Těžký průběh Covidu. Dle její kamarádky byla na kapačce, několikrát ji vezla sanitka.

18.2.2021 doporučena černucha dle Pákistánské studie.

24.2.2021 zpráva: Kamarádce je už lépe, koupila jsem ji i olej z černuchy. Říká, že vstala hrobníkovi z lopaty. Olej ji pomáhá i vykašlávat.

4.3.2021 další zpráva: Tak hlásím, že kamarádka se poctivě láduje černuchou i olejem z ní a dnes mi povídala, že byla běhat! Sice pomalu a krátkou trasu, ale cítí se skvěle. Minulý čtvrtek jsme venčily psy a to se ploužila i po rovině. Takže jsem to objednala rovnou i nám domů, jako prevenci. Dík. Což je super zpráva a potvrzuje to ten graf z Pákistánské studie.


Pojďme si projít celý příspěvek jak na to?

Užívání černého kmínu (Nigella sativa), známý též pod názvem Černucha, v množství 80 mg / kg váhy / den s medem v množství 1 gram / kg váhy / den. Tento protokol výrazně přispěl ke zlepšení stavu u pacientů se středním a těžkým průběhem Covidu.

Pro člověka 70 – 80 kg váhy vychází denní dávka zhruba 6 gramů, tj. 1 polévková lžíce nadrcených semen černého kmínu a 2 lžíce medu. To je denní dávka, ideálně ji rozdělit na 2-3 aplikace během dne. Ideálně ráno nalačno nebo 20 – 30 minut před jídlem v případě rozdělení dávky během dne. Kůra trvá dle protokolu studie přesně 13 dnů.

Níže pdf a zpracovaná grafika od Františka ke stažení a rozposlání mailem do všech světových stran:

Františkova fotka rozemleté černuchy s medem

Semena černého kmínu lze pořídit v biokvalitě on-line. Černucha se využívá nejen v Ajúrvédě, tradiční čínské medicíně, ale i v lidové medicíně např. jako čaj: „Čaj je doporučeno pít při kašli, rýmě, rozedmě, bronchitídě, pomáhá při kolikách, průjmech, otravách jídlem a zbaví střeva parazitů.

Olejem mažeme kožní alergie, ekzémy, plísně, akné, opruzeniny, lupénku a lze jím úspěšně ošetřovat i dásně a to vše díky antivirovým, antibakteriálním a antimykotickým účinkům černuchy.

V lidové medicíně se navíc podává k využití diuretických, antihypertenzních, antioxidačních, hepatoprotektivních, imunomodulačních, protirakoviných, antidiabetických, analgetických a antibakteriálních vlastností.“


Na základě našeho FB příspěvku z 31.1.2021, který se začal virálně šířit, začali lidé zadávat ve vyhledávačích „Černucha“, TV Seznam.cz pohotově zareagovala a natočila toto video k černuše…

František k užívání černuchy v komentářích původního příspěvku dodává:

Omezení černuchové léčebné kůry je těhotenství. To se černuchu nedoporučuje brát. Našel jsem ve vícero zdrojích. V tomto případě by stála za to homeopatická varianta.

Zde odkaz, kde se dá objednat homeopatie v různém ředění…


Z komentářů lidí na FB pod naším příspěvkem:

„V Egyptě mají olej z černého kmínu jako zlato, používají ho na všechno.“

„Je výborná, dávám jí do chleba když peču domácí z kvasu.“

„Mohou to na ekzém i děti (olej)? Tak trochu už nevíme co zkusit na atopák?“

– „Určitě bych to zkusil. Třeba ten olej nebo tinkturu na vnější použití.“

„Množství 6g černuchy po rozemletí v hmoždíři odpovídá lehce přeplněné polévkové lžíci. 6 gramů je pro hmotnost člověka cca 75 kg. Vhodná nádobka na odměřování je např. nějaká od dětských sirupů, která má na sobě rysky 5, 10, 15, 20 ml. 20 ml zrnek černuchy odpovídá 14 gramům.“

„Dobrý den, je to množství na den rozdělené do 2 až třech dávek v průběhu dne. Černuchu určitě podrtit, kvůli vstřebávání, jinak projde většina trávícím traktem.“

„Na ekzém spíše olej. Ten mají i v bylinné lékárně v Tylovce v Plzni.“

„Nebo naložit drcenou černuchu na 2-3 týdny do alkoholu (např. 40% čistá slivovice).“

Františkův FB příspěvek z 31.3.2021:

„Včerejší návštěva u praktické lékařky klasické medicíny v rámci prevence. Na konci prohlídky jsem se zeptal, zda k ní chodí i pacienti s Covidem. Říkala ano, čím dál více. Poradil jsem ji černuchu s medem jako první možnou variantu.

Zajímavá byla reakce, kdy si vzala papír a sama se ptala, jak se to užívá a tak. Poslal jsem ji odkaz s informacemi na studii a dávkování. A bylo to pro mě utvrzení v tom, že lidi mají největší šanci zatočit s Covidem hned na začátku, protože to na ně má čas, nebo alespoň trochu času jejich praktický lékař.

V nemocnici už tuto šanci nemají, navíc je energeticky semele prostředí. Šiřte prosím tuto informaci mezi své praktické lékaře. Věřím, že mnoho z nich bude naslouchat.“

Františkův FB příspěvek z 22.3.2021:

Minulý týden jsem vedl rozhovor s naší osvícenou dětskou lékařkou, které jsem tip na černuchu posílal měsíc zpátky. Říkal jsem ji o úspěšných léčbách i tom, že jsem to poslal jako tip pár lékařům v zasažených nemocnicích. Její slova byla realistická.

„To už je pozdě, jak už se lidé dostanou do nemocnice, nemají vůbec možnost dostat se k jiným variantám léčby.“

Zmiňovala i, že zkoušela Ivermektin a Isoprosine s úspěšnými výsledky a že kdyby toto bylo podáváno i v rámci pečovatelských domů, nemuselo být tolik mrtvých.

Františkova nedobrá zkušenost s cenzurou z 27.2.2021:

Cenzura funguje úžasně, skoro si říkám zlatý Facebook. Ve středu jsem dal komentář k článku Babiše o Iverkmetinu / Novinky.cz / a zmínil jsem v něm přímo odkaz na studii, z Pakistánu, tento: https://www.facebook.com/111007669308304/posts/1019962505079478/

Podivil jsem se, že za 20 minut už tam komentář nebyl. Tak jsem napsal komentář v tomto znění: „Můj předchozí komentář byl smazán, asi není žádoucí, aby se lidé uzdravovali. Pokud by někdo chtěl vědět více, vyhledejte si ve vyhledávači slovní spojení honey and nigella sativa HNS.“

Za chvilku byl příspěvek smazán a já si vysloužil blokaci na 24 hodin. V pátek jsem to zopakoval a vyzbrojil se printscreeny. Blokace opět na den hned po prvním příspěvku. 😀

Přitom už mám jednu recenzi od jedné paní: Výstřih z komunikace:

Paní: Bere ji kamarádka, a je ji lépe. Já: Děkuji. Paní: A ještě jsem ji koupila i olej z černuchy, takže užívá i ten. Říká, že vstala hrobníkovi z lopaty. A prý ji to pomáhá vykašlávat. Takže děkujeme.

František si po zkušenostech udělal ihned printscreen obrazovky
blokace Františkova účtu za jeho dobrý úmysl na sebe nenechala dlouho čekat

Aktualizace – informace od pana Knížka ze 3.4.2021: „Dobrý den, ta studie ještě ani neprošla peerreview procesem, je to tedy preprint a v žádném případě není směrodatná.“

4.4.2021 pan Knížek dodává: „Díval jsem se na nějaké další studie a jak med tak černucha mají prokázané popisované účinky u jiných virových onemocnění. Je tedy určitě dobrý nápad  zjišťovat to i v případě koronaviru.“


Kde pořídit černuchu?

Černucha vám možná roste na zahradě ani o tom nevíte. Paní která má zahrádku v Přešticích poté, co jsem ji seznámil s pákistánskou studií, zděšeně reagovala:

Ježíšmarjá! Kdybych to věděla dopředu… Co já těch semen černuchy za ta léta ze zahrady vyhodila!

Pokud potřebujete semena černuchy okamžitě, akutně, určitě se poptejte na semena černuchy (černého kmínu) nejlépe v biokvalitě a černuchový olej v prodejnách zdravé výživy, prodejnách bylin, koření apod.

V Plzni lze zkusit koření U Antonína (už také od nás ví o této studii), Bylinnou lékárnu v Tylovce, prodejnu ulice V šipce, Bioplanetu v Bezručovce, vinotéku a prodejnu koření proti lékárně v objektu Tesca na Borských polích, bývalý Carrefour, apod.

Nejlépe však asi uděláte, když pořídíte obojí přes internet. Často je to i cenově nejvýhodnější, zvláště v případě semen, které lze v biokvalitě pořídit i kolem 120 Kč / 250 gramů. Zkuste e-shop obchod missiva.cz a další, kdo hledá najde sám spoustu možností.

250 gramů semen a 250 ml oleje

Jak je to s jedovatostí, toxicitou černuchy?

Když jsem přeposílal odkaz své mami, upozornila mě ihned se zděšením, že 168 semen černuchy je smrtelná dávka pro člověka. To se mi opravdu nezdálo a ověřil jsem její informaci z wikipedie, která se má takto: Ne 168 semen, ale 168 gramů semen na den a člověka je předpokládaná smrtelná dávka. A pozor, my nepoužijeme 168 gramů semen za den, ale jen zhruba 6 gramů a ještě těchto 6 gramů rozděleno do 2-3 dávek během dne!

Níže informace z Wikipedie:

„Používání se obecně nedoporučuje těhotným a kojícím ženám.[18] Při testování na laboratorních myších byla smrtelná dávka (LD50) semen stanovena na 2,4 g/kg živé váhy, což v přepočtu na člověka o hmotnosti 70 kg činí 168 g semen. Podávání toxických dávek vedlo k dýchacím potížím a snížení aktivity a projevovalo se také poklesem hmotnosti některých orgánů.

Při denním podávání 90 mg/kg po dobu 90 dní se žádné příznaky toxicity neprojevily.“

Za zajímavou souvislost stojí, že v protokolu pákistánské studie je množství nastaveno těsně pod touto hranicí 90 mg / kg váhy za den a sice 80 mg / kg váhy za den! A jen po dobu 13 dnů, ne podobu 90 dnů!

Respekt však určitě budí fakt, že ve 250 gramové krabičce semen černuchy máte zhruba 1,5 smrtelného množství pro člověka! Takže kaši ze semen ke snídani by si udělal opravdu jen sebevrah a opakuji: pákistánská studie využije jen 6 gramů (nikoliv 168 gramů) za den po dobu 13 dnů, tedy naprosto bezpečné množství.

Jedy bývají, jak známo, ve farmacii i přírodní medicíně často těmi nejsilnějšími léčivy. Vždy však záleží na množství, které je často velmi malé, hluboce pod hranicemi toxicity / jedovatosti.


Další tipy a odkazy nad kterými by stálo uvažovat v prevenci i při léčbě Covidu:

  • Koenzym Q-10 30 mg každodenní dávka dlouhodobě pro hladinku a energii. V případě prvních příznaků, tíže těla, respirační příznaky, zvýšit až na dávku 2-3x denně po 30 mg Q-10 v dávce (zvýší radikálně energii čchi v těle a mnohokrát se mi podařilo zvrátit počátky viróz do stavu před během 48 hodin).
  • Stav zdraví definuje tradiční čínská medicína jako volný, silný a harmonický tok vnitřní energie čchi (qi) – věnujte se tedy každý den čchi-kungu, stání v pozici objímání stromu (titulní fotka mých www), tchaj-ťi, józe apod.
  • Koloidní stříbro (úspěšně využil pán v komentáři pod FB příspěvkem)
  • Coriolus, Polyporus – medicinální vitální houby TČM + Vilcacora užívání při Covidu užívat i po 3 hodinách (informace od Dr. Budajové – viz níže
  • BIOMIN Vitamin D3 Extra 5600 I.U.
  • Hericium – udává pán v komentářích příspěvku na terapii pocovidové ztráty čichu
  • Shivambu – urinoterapeutické výplachy nosních dutin v rámci prevence
  • Aloe Vera Sprej „první pomoci“ Aloe via (Instant Emergency Spray)
  • Preventivní výplach ústní dutiny a kloktání Listerine (musí mít alkohol)

Vitální houby + Vilcacora: protokol od specialistky na léčbu přírodními prostředky:

Vitální houby Coriolus extrakt kapsle a Polyporus extrakt kapsle (od Mycomedica) + Vilcacora extrakt kapsle (od Uncaria) užívání při Covidu i v prevenci. Informace od Dr. Budajové, specialistky na léčbu přírodními prostředky. Mj. má kombinace silné antivirotické a protizánětlivé účinky.

Léčba Covidu co nejdříve od propuknutí příznaků, nečekat na pozitivní test, protokol takto:

Coriolus extrakt v kapslích 3 – 3 – 3 (poslední dávka nejpozději do 17.00)

Polyporus extrakt v kapslích 3 – 3 – 3 (poslední dávka nejpozději v 17.00)

Vilcacora extrakt v kapslích 3 – 3 – 3

Prevence Covidu, protokol:

Coriolus extrakt v kapslích 1 – 0 – 0

Vilcacora extrakt v kapslích 1 – 0 – 0


Pokud máte nebo budete mít své vlastní zkušenosti s využitím černuchy, ať už ve formě oleje, semen nebo využití protokolu HNS pákistánské studie, dejte nám, prosíme, vědět své zkušenosti. Lze napsat i do komentářů pod tímto článkem.


Děkujeme za vaše sdílení odkazu na tento ucelený článek do všech světových stran.

Můžete dát FB stránce Fyzitom „To se mi líbí“.

Přeci jen FB stránka umožňuje publikovat podobné typy příspěvků a umožňuje podnětné komentáře lidí, třeba právě pod důležitým příspěvkem s černuchou.

Komentáře